Mnoho soustředění brzdí umění
M noho soustředění, mnoho vůle a touhy vede k napětí. Mnoho lidí při cvičení se nadmíru soustředí na prováděný pohyb, a tím si protichůdně při uvolňování tvoří napětí a bloky. Naprosto poctivý cvičenec si vlastně brání v dalším rozvoji.
Částečné uvolnění mysli kolem sebe ven napomáhá celému spojení mysli a těla. Zaměřovat mysl pouze na fyzické hranice těla nás svazuje. Při samotné praxi tchaj-ťi se snažme nevěnovat pozornost jen dílčím částem těla a jednotlivým pohybům.
Staří mistři přinášejí neměnný princip rozprostřít pozornost napůl uvnitř svého těla a napůl kolem sebe. Důležité je uvolnit oči – zrak, aby se spojoval s celistvým pohybem a nestřílel po myšlenkových nuancích.
Celé tělo je uvolněné a v souladu s okolím, vymezujeme celou bytost v prostoru, mysl pak dává pokyny, které skrz pas provádí celé tělo v jednotě, v čase – teď a nyní. Není zmatku, zbrklosti. Objevujeme harmonii a klid. Cvičme soustředěně, ale spojeni s celým světem. Nebe, člověk, země. Jednota a princip rovnováhy.
Foto: redakce
Zdroj: Taiji Chen Style Nová Paka
(článek Mnoho soustředění brzdí umění)
Milí čtenáři, jsme rádi, že „chodíte“ na naše stránky! Pokud se vám publikované články líbí, můžete nás podpořit libovolným finančním darem. Pomůže nám pokračovat v naší činnosti i nadále. Vaší podpory si vážíme! Více informací naleznete na: Popořte nás