Pěst nejzazšího předělu
P ěst nejzazšího předělu. Pěst už není pěstí. Není podstatné myslet na pěst. Umění tchaj-ťi jako pěst nejzazšího předělu demonstruje sice obranu, boj, avšak v podstatě definuje: není pěsti, není části. Existuje pouze jednotný princip. Celek. Pokud obsahuji vše, není nutné hledat a upřednostňovat části.
Základní princip je celistvost. Propojení. Přirozenost.
Můžeme brát tchaj-ťi jako sportovní trénink, cvičení. Avšak můžeme také skrz pohled základního principu prolínání dvou základních sil. Akce a reakce. Bílá a černá. Silné a slabé. Oheň a voda. Muž a žena. Vidět neustálé plynutí času a změn světa.
Přijímat život v plné síle obměn. Tak jednoduchý a složitý. Tak šťastný a tak bolestný. Komplexnost a krása tchaj-ťi mě obdařuje komplexností a pravdivostí okamžiku. Úplné puzzle světa a eixstence skrz elementární pohyby napojené na celkové soustředění a vhled bytí. Cvičme prostě, přirozeně, jednoduše a uvolněně, zbavme se tlaku času. Buďme a užívejme si okamžik.
Foto: Taiji Chen Style Nová Paka
Zdroj: Taiji Chen Style Nová Paka
(článek Pěst nejzazšího předělu)
Milí čtenáři, jsme rádi, že „chodíte“ na naše stránky! Pokud se vám publikované články líbí, můžete nás podpořit libovolným finančním darem. Pomůže nám pokračovat v naší činnosti i nadále. Vaší podpory si vážíme! Více informací naleznete na: Popořte nás