Sobotní semináře čchi-kungu a tchaj-ťi (Praha 5)

Logo škola ČJ

 

Pro všechny aktuální lekce a semináře školy Vnitřní síla klikněte na Aktuální kurzy a semináře

 

Divider - řekli o tchaj-ťi

 

Na seminářích se budeme věnovat procvičování a rozvíjení dovedností, které se učíme v pravidelných kurzech. Zaměřovat se budeme na:

  • protahování a uvolňování svalů a fascií (vestoje i na zemi)
  • dechové techniky
  • základní dovednosti, postoje (postoj wu-ťi), kroky, stání na jedné noze
  • sestavu 8 forem čchi-kungu
  • sestavu navíjení hedvábného vlákna
  • event. výuku a opakování sestavy 74 forem

 

Základní informace o seminářích
  • KDY:
    – sobota 9. listopadu od 14 do 16 hodin
    – sobota 23. listopadu od 14 do 16 hodin
    – sobota 7. prosince od 14 do 16 hodin
  • KDE: Na Valentince 13, Praha 5 v docházkové vzdálenosti stanice metra Anděl (linka B), event. zastávka Na Knížecí (tram č. 4, 12, 20, 5)
  • CENA: 750 Kč (3 účastníci), 600 Kč (4 a více účastníků)
    – pro platbu použijte účet ČSOB č. 169 832 339 / 0300 (do zprávy pro příjemce uveďte prosím „své jméno + taiji seminář“)
    při úhradě všech seminářů do 30. září získáváte 1 on-line lekci zdarma!
    na seminář můžete využít také dárkový certifikát (více informací se dozvíte po kliknutí na Dárkové certifikáty )
  • LEKTOR: Alena Koutecká
  • REGISTRACE na: alena@taiji-ak.cz nebo tel. 723 481 627
  • S SEBOU: pohodlné oblečení a sálovou obuv

Před úhradou kurzovného si prosím pozorně přečtěte Ceník a obchodní podmínky!

Na shledanou při společném cvičení!
Alena Koutecká

 

Kvalitu života ovlivňuje ČCHI, která proudí naším tělem.

Prenatální čchi získaná od rodičů sídlí v ledvinách, doplňovat ji nelze, můžete s ní jen šetrně hospodařit.
Ale postnatální čchi ovlivníte správným cvičením a dýcháním, spánkem a vhodně zvolenou stravou. 


Co se v kurzech učíme

• cvičení zaměřené na celkovou relaxaci a uvolňování svalů, šlach, kloubů a fascií (vědomé rozpouštění napětí pomocí dechu a jednoduchých pohybů/pozic)

Aby lidské tělo správně fungovalo, je zapotřebí ho neustále a v plné míře používat. Vysedávání v kanceláři nebo doma u počítače, neustálé popojíždění autem, večerní „zborcení“ těla před televizní obrazovku a další „nešvary“ moderní doby vedou k zakrnění a zkrácení svalů, šlach, fascií, omezení hybnosti kloubů, páteře, špatnému prokrvování orgánů i periferních částí těla… a tím dříve nebo později k bolestem či některé z civilizačních nemocí.

„Přehoďte výhybku včas a vydejte se cestou k pružnému a fungujícímu tělu. Bude vás provázet několik desetiletí, proto si to jistě zaslouží.“

 

• základní dovednosti tchaj-ťi čchüan (pro správné cvičení i ulehčení každodenního života)

Existují zdravé tělesné i psychické návyky, které vám poslouží jako základ pro cvičení tchaj-ťi čchüan, ale také vám usnadní řadu činností v praktickém každodenním životě.

Víte například, jak byste měli správně stát, abyste ulehčili páteři a uvolnili ztuhlá místa na těle? Dovedete sladit celé tělo a využívat ho ke správnému tlačení, tažení či jako páku (např. při zvedání zátěže)? Máte pohyblivé ruce, jste schopni volně kroužit rukama, rameny, lokty, pohybovat všemi prsty? Dotknete se ve stoji spatném rukama země? Dokážete si pružně kleknout nebo sednout na bobek a zase lehce vstát? Nebo skočit do výšky či do dálky, aniž byste po doskoku zaškobrtli nebo ztráceli rovnováhu? Udržíte se bez kymácení na jedné noze? Jste schopni kopnout nebo švihnout nohou do strany, aniž byste ztratili „balanc“? Nebo se otočit o 360 stupňů na jedné noze? Dokážete se plně soustředit na jednu věc, „upokojit“ myšlenky a ponořit se do vnitřního ticha a hloubky dechu? Dokážete se vůbec zhluboka nadechnout do břicha?

Pokud jsou vaše odpovědi spíše ne, nevadí, postupným a pravidelným tréninkem se z vašich NE stanou spokojená ANO 🙂 

 

• 8 forem čchi-kungu

Využijte k udržení a zlepšení zdraví toho, co máte volně po ruce. Naučte se uzdravovat tělo vlastním DECHEM (v kombinaci s jednoduchými pohyby/pozicemi). Je to nejrychlejší a nejspolehlivější lék bez vedlejších účinků, neboť hluboké přirozené dýchání podporuje relaxační, regenerační a obranné schopnosti těla a harmonizuje mysl.

Dechová sestava systému Čchen tchaj-ťi čchüan, jejímž autorem je mistr Ču Tchien-cchaj (Zhu Tiancai) slouží k celkové rychlé harmonizaci pomocí uvolnění, soustředění a dechu a také k budování základních zdravých tělesných návyků, zejména správného postoje, hlubokého břišního dýchání a řízeného spirálovitého pohybu. Z tohoto důvodu se hodí také jako úvod do cvičení tchaj-ťi čchüan.

„Dlouhodobé cvičení čchi-kungu ovlivňuje tok čchi v těle a odstraňuje blokády na její cestě, což příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav a psychickou pohodu.“

Podrobnější informace o této sestavě najdete po kliknutí na: 8 forem čchi-kungu.

 

• navíjení hedvábného vlákna a sestava lao-ťia ji-lu (74 forem)

Základní cvičební sestava navíjení hedvábného vlákna slouží k otevření zejména velkých kloubů těla, zlepšení celkové pohyblivosti, kondice, síly a získání vědomé kontroly nad vlastním tělem. Učíte se sladit všechny části těla (hlavu, trup, končetiny), tak aby se pohybovaly v souladu a zároveň pod vedením dechu. Pokročilejší studenti pak pokračují v prohlubování základních dovedností v pohybu. Učí se sekvence pohybů, které jsou složitější, budují větší koncentraci, rovnováhu, sílu a zároveň uvolnění. Součástí jsou také kroky, skoky, otočky, podřepy, kopy či prudké údery 🙂 .

 

Divider - řekli o tchaj-ťi

 

Milí čtenáři, jsme rádi, že „chodíte“ na naše stránky! Pokud se vám publikované články líbí, můžete nás podpořit libovolným finančním darem. Pomůže nám pokračovat v naší činnosti i nadále. Vaší podpory si vážíme! Více informací naleznete na: Podpořte nás

 

Print Friendly